محل تبلیغات شما

باغ خزندگان در استان زیبای اصفهان

استان اصفهان دارای دیدنی های بسیار زیاد و زیبایی است . در داخل این استان علاوه بر منطقه های دیدنی و تاریخی موجود ، بخش ها و قسمت هایی وجود دارد که مربوط به دیدنی های طبیعی این شهر می باشد . یکی از این پارک های طبیعی که در این شهر قرار دارد پارک زیبای ناژوان است ، این پارک نیز دارای دیدنی های بسیار منحصر به فرد و جذابی است . در داخل این پارک بخش های مختلفی چون باغ خزندگان ، آکواریوم اصفهان ، مسیر های مخصوص پیاده روی ، مسیر های مخصوص دوچرخه سواری و واقع شده است . این باغ زیبا دارای دیدنی های بسیار زیادی است و در ان انواع و اقسام خزندگان و حیوانات دو زیست نگه داری می شوند که بسیار زیبا و در نوع خود منحصر به فرد اند .

تاریخچه باغ خزندگان اصفهان :

این باغ زیبا در تاریخ سال هزار و سی صد و نود و یک هجری شمسی در پارک ناژوان اصفهان ساخته شده است . این باغ زیبا دارای انواع و اقسام مار های سمی و غیر رسمی و نیمه سمی است که نه تنها برای ایران بلکه بسیاری از ان ها مربوط به بخش های مختلف جهان اند . این مار ها توسط علی غلامی ارجنکی به این باغ خزندگان در استان اصفهان اهدا شده اند . علی غلامی ارجنکی یکی از شهروندان کشو ایران است که اصالتا مربوط به قوم لر است ، این فرد توانمند مجوز صید انواع مار های سمی و غیر سمی کشور ایران را از سمت سازمان محیط زیست دارد . علی ارجنکی در زمینه شکار و گرفتن و کشف انواع و اقسام خزندگان به خصوص مار ها کارنامه ای پر بار و درخسان دارد و حتی خانواده او نیز از این زمینه مستثنی نیستند و ان ها نیز دارای کارنامه ای درخشان در این زمینه اند و نام خود را نه تنها یک بار بلکه بار ها در کتاب گینس به ثبت جهانی رسانده اند . علی غلامی در داخل کشور ایران سه گونه جدید مار را کشف کرده است که یکی از ان ها نیز با نام وی و به افتخار وی در استان لرستان با نام ارجنکی نام گذاری شده است . دو مار دیگر با نام های افعی کوهرنگ و مار تک حفره شناخته می شوند که در منطقه ها و قسمت هایی از سودجان به سمت کوهرنگ و استان همدان بوده اند .

گونه های مختلف خزندگان در استان اصفهان :

در داخل این باغ زیبا و دیدنی انواع و اقسام خزندگان زندگی می کنند . این مایشگاه دارای بخش های بسیار مختلفی است و در قسمتی از ان دیدنی های غیر زنده قرار دارند .

قسمت نگهداری مار ها :

مار های موجود در داخل این باغ به دسته های بسیار متفاوتی می توانند تقسیم بندی شوند که یکی از مهم ترین این تقسیم بندی ها این است که مار ها به دسته های گوناگون ایرانی و خارجی تقسیم می شوند . ما در ادامه مقاله به طور خلاصه به معرفی این مار ها می پردازم پس با ما همراه باشید :

. مار پیتون افریقایی : این مار که از جثه بسیار بزرگی بهره مند است مربوط به قسمت های آفریقایی است و وزن آن به حدود هشتاد کیلوگرم می رسد . این خزنده از جمله دسته مار هایی است که از خفه کردن برای طعمه خود استفاده می کند .

. مار پیتون البینو : این مار که دارای شکل عجیب و بسیار زیبایی است مربوط به کشور هندوستان است و به نام زال مار نیز مشهور است . علت این نام این است که این مار سفید رنگ است و دارای لکه های زرد می باشد . این مار به دلیل ظاهر خاصی که دارد در زمره مار های خانگی نگهداری می شود .

. مار کبری : این نوع از مار به این صورت است که سمی است و با استفاده از زهر خود شکار و طعمه را از پای در می اورد و نابود می کند .

. مار آتشی : این مار به دو دلیل با این نام خوانده شده است . یکی از دلایل مربوط به رنگ مار است چرا که این مار دارای رنگی آجری رنگ است و دلیل دیگر این است که این مار در برخورد با سایر موجودات حالتی تدافعی و خشن دارد .

. مار سیاه زنگی : این مار تقریبا به طور کامل به رنگ مشکی و یا قهوه ای بسیار تیره نزدیک به مشکی است . این مار دارای صد و هفده سانتی متر طول می باشد .

قسمت نگهداری سایر خزندگان :

ایگوانا : این خزنده زیبا که دارای شکل ظاهری بسیار جالبی است از انواع خزندگان است که به عنوان خانگی نیز نگهداری می شود . زیستگاه این خزنده مربوط به کشور مای است .

تمساح آمازون : این تمساح که یکی از شکارچی های بی رقیب در آمازون به شمار می آید دارای جثه بسیار بزگی است که هر نوع موجودی را شکار کرده و می خورد .

باغ زیبای جهان نمای شیراز

باغ دولت آباد در استان زیبای یزد

باغ خزندگان در استان زیبای اصفهان

مار ,های ,ها ,دارای ,خزندگان ,باغ ,این مار ,است که ,مربوط به ,است و ,این باغ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها