محل تبلیغات شما

باغ پرندگان پارک ناژوان در استان اصفهان :

این باغ زیبا که در پارک ناژوان در استان اصفهان واقع شده است یکی از دیدنی ترین مکان های زیبا در استان اصفهان است . این باغ پرندگان یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که به مسافرت به استان اصفهان می پردازند . در اطراف این باغ زیبا ، مکان های دیگری چون بوستان ناژوان ، باغ خزندگان ، آکواریوم استان اصفهان و نیز قرار دارد . در داخل پارک ناژوان شما می توانید به تفریح هایی چون دوچرخه سواری ، پیاده روی و بپردازید . در این باغ زیبا حدود صد و سی گونه متفاوت از پرندگان قرار دارند که می تواند فرصت بسیار هیجان انگیز برای شما در حین سفر کردن برای آشنایی با این حیوانات زیبا باشد .

ویژگی های باغ پرندگان پارک ناژوان در استان اصفهان :

این باغ زیبا در سال هزار و سی صد و هفتاد و پنج تاسیس شده است و یکی از زیبا ترین منطقه های گردشگری استان اصفهان می باشد . این باغ زیبا دارای مساحتی تقریبی نزدیک به پنجاه و پنج هزار متر مربع می باشد که گونه های بسیار جالب و زیبایی را در خود جای داده است . باغ پرندگان اصفهان از جمله معدود باغ های پرندگان است که در خاورمیاه قرار دارد .این باغ زیبا در پارک ناژوان استان اصفهان واقع شده است و از جمله دلایل احداث این پارک در ان منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

. پارک ناژوان در نزدیکی زاینده رود استان اصفهان واقع شده است و یکی از بهترین محل ها برای احداث این پارک زیبا بوده است . زیرا استان اصفهان دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد اما بسیاری از گونه های پرندگان توانایی زندگی در اب و هوای گرم و خشک را ندارند اما در نزیکی زاینده رود هوا بسیار خوب و معتدل است پس بهترین جا برای ایجاد باغ پرندگان در نزدیکی زاینده رود و در میانه درخت های سر به فلک کشیده پارک ناژوان است .

. علاوه بر این که این باغ در نزدیکی زاینده رود است اما پارک ناژوان یکی از محل هایی است که که در نزدیکی استان اصفهان قرار دارد و دسترسی به ان به راحتی امکان پذیر است و افراد می توانند به راحتی به آن برسند . این باغ یکی از باغ های استان اصفهان است که دارای مراکز تحقیقاتی نیز می باشد و افرادی که تمایل به انجام تحقیقات گوناگون و پژوهش های حیوانات در زمره پرندگان هستند می توانند به این باغ زیبا بروند .

بخش های باغ پرندگان پارک ناژوان در استان اصفهان :

در داخل این باغ زیبا حدود چهار هزار قطعه پرنده قرار دارد که مربوط به صد و سی گونه متفاوت هستند . مساحت و زیر بنای کلی باغ پرندگان اصفهان نزدیک به هفده هزار متر مربع می باشد . این باغ دارای بخش های بسیار مختلف و متفاوتی است که ما در ادامه هم به معرفی بخش های مختلف و هم پرنده های موجود در داخل این باغ می پردازیم .

. بخش برکه : در بخش برکه پرنده های اصطلاحا آب چر زندگی می کنند که از جمله این پرنده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

. اردک ها : این پرنده که از جمله اولین پرنده های شناخته شده توسط انسان می باشد برای اولین بار در مصر به عنوان حیوان خانگی مورد مراقبت قرار می گرفته است . پرهای چرب این پرنده به او این امکان را می دهد که خیس نشده و به راحتی شنا کند .

. قو ها : قو یکی دیگر از پرنده های زیبای موجود در این باغ است که دارای پر های سفید رنگ است . قو ها از جمله معدود پرنده هایی هستند که در طول زندگی خود تنها یک جفت انتخاب می کنند و در شرایط نادر او را رها می کنند .از این پرنده در افسانه ها با عنوان پرنده ای نجیب یاد می شود .

بخش قفس های شیشه ای : از جمله پرندگان موجود در این قفس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

. طوطی ها : این پرنده دارای پر هایرنگی و زیبایی است و از جمله پرنده های باهوش به شمار می آید . این پرنده در جنگل های گرم سیری و استوایی بیشتر زندگی می کند .

بخش صخره : این بخش مربوط به پرندگانی است که در بیابان ها زندگی می کنند مانند :

. کبک ها : این پرنده مربوط به تیره قرقاول ها است و در منطقه های گوناگونی چون کوهپایه ها و دامنه های کوه و زندگی می کند .

قفس های فی : در داخل این قفس ها پرنده های شکاری زندگی می کنند مانند :

. عقاب ها : این پرنده از دسته شکارچیان است و توانایی بسیار بالایی برای شکار کردن دارد . در فرهنگ های مختلف این پرنده به عنوان نیرو و قدرت بوده است .

باغ زیبای جهان نمای شیراز

باغ دولت آباد در استان زیبای یزد

باغ خزندگان در استان زیبای اصفهان

های ,باغ ,پرنده ,اصفهان ,ها ,استان ,این باغ ,استان اصفهان ,پارک ناژوان ,این پرنده ,باغ پرندگان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها